Nasz komputer to kopalnia informacji o nas. Jeśli ktoś uzyska do niego dostęp, może bardzo szybko zdobyć hasła i prywatne pliki oraz wiele się o nas dowiedzieć. Przeczytajmy, jak zadbać o wrażliwe dane i usunąć ślady, które zostawiamy, korzystając z komputera – tak by nikt nie poznał naszych tajemnic.
Korzystając z płyty dołączonej do książki Anonimowość w internecie, możemy uruchomić z niej system Tails i korzystać z jego możliwości. Jednak możemy również utworzyć samemu boo­towalny nośnik USB.
Steganos Online Shield VPN SE umożliwia anonimowe korzystanie z internetu, podmieniając nasze IP na inne, charakterystyczne między innymi dla Niemiec, Austrii, Kanady, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii, Turcji czy Stanów Zjednoczonych.
Robiąc selfie, łatwo można zniekształcić twarz – duży nos, wydatna szczęka, małe oczy. Te mankamenty można jednak szybko poprawić za pomocą aplikacji Adobe Photoshop Fix na smartfony i tablety z systemami iOS i Android.
Pełna wersja programu zmniejszającego koszty drukowania. CleverPrint umożliwia łatwe drukowanie wielu stron na jednej kartce, usuwanie niechcianych stron i grafik z materiałów do wydrukowania, pozwala również konwertować wydruki na plik PDF, PNG lub JPG.
Dla smartfonowych fotografów Adobe udostępnia kilka darmowych odmian Photoshopa. Są to proste aplikacje na telefon i tablet z Androidem lub iOS. Zobaczmy triki, które pozwolą nam szybko i łatwo poprawić zdjęcia.
To prosty w obsłudze program do odzyskiwania danych. Pozwala przywracać pliki z różnych nośników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, także z pendrive’ów czy kart pamięci w aparatach.
Jak za pomocą Photoshopa upiększać zdjęcia – dodawać poświaty, zmieniać kolory, przerabiać fotografie kolorowe na czarno-białe i odwrotnie? Oto najlepsze wskazówki.
Pełna wersja popularnego zestawu narzędzi do optymalizacji i zabezpieczania Windows.
Pełna wersja PRO najpopularniejszego programu do aktualizacji sterowników z licencją na pół roku. Driver Booster automatycznie wykrywa brakujące i przestarzałe sterowniki i pozwala pobrać i zaktualizować wszystkie naraz jednym kliknięciem. Umożliwia także pobieranie i instalowanie tylko wybranych przez nas driverów.
Smartfony to dziś urządzenia, z którymi praktycznie się nie rozstajemy. Dzięki nim utrzymujemy kontakt ze światem, z firmą, ze znajomymi. Udostępniamy nasze zdjęcia, dzielimy się ciekawymi informacjami, korzystamy z aplikacji. Jest tylko jeden problem. Zasilanie.
To najnowsza - bo na rok 2018 - pełna wersja bardzo popularnego programu do optymalizacji i przyspieszania Windows. Program czyści, przyspiesza i zabezpiecza system. Eliminuje też problemy powstające podczas normalnego używania komputera.
Recordify pozwala nagrywać muzykę z serwisów strumieniujących, takich jak Spotify, Muzyka Google Play i Amazon Music – dzięki temu możemy słuchać ulubionych utworów także offline.
Ten program pozwala wystawiać faktury, wysyłać plik JPK bezpośrednio do Ministerstwa Finansów przez ePUAP i eksportować dane do biura rachunkowego.
Kreator stron internetowych, dzięki któremu, w pięciu prostych krokach , można stworzyć sklep online, witrynę firmową lub hobbystyczną, blog czy portfolio online – nie mając wiedzy specjalistycznej i nie znając się na programowaniu.
Najnowsza edycja 2018 aplikacji do optymalizacji smartfonów z Androidem. Jej pełna nazwa to Advanced Mobile Care Security PRO – jest to odpowiednik popularnego Advanced SystemCare do Windows, czyli pakiet bezpieczeństwa na telefony typu „wszystko w jednym”: jednocześnie zabezpiecza i przyspiesza działanie smartfona, chroni urządzenie przed zagrożeniami i zwiększa jego wydajność.
Ten jeden program to całe studio fotograficzne, pozwalające na katalogowanie i zaawansowaną edycję cyfrowych fotografii, także w formacie RAW.
Photoshop Mix umożliwia łączenie kilku zdjęć w jedną fotografię. Zobaczmy, jak się nim posługiwać.
Jest to najbardziej ceniony i najlepiej wyposażony menedżer plików. Daje nam możliwość szybkiego i komfortowego zarządzania całymi katalogami. Możemy porównywać pliki, zmieniać atrybuty, nie ma również problemu przy dodawaniu lokalizacji sieciowych i połączeniach typu FTP.
Rufus wśród aplikacji do tworzenia bootowalnych nośników USB z systemami na podstawie obrazów ISO wyróżnia się naciskiem na opcje formatowania i sprawdzania nośnika pod kątem ewentualnych błędów. Jeśli zatem nie jesteśmy pewni czy nasz pendrive lub inna pamięć USB, którą chcemy użyć do jest w pełni sprawna skorzystajmy z Rufusa.
Odświeżony wygląd, nowoczesna technologia, nowe funkcje: z Firefoxem 57 Mozilla przypuszcza szturm na pozycje Chrome. Komputer Świat zdradza, co musimy wiedzieć o nowej przeglądarce Mozilli.
CCleaner oferuje wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia, jakie wymagane są od aplikacji do oczyszczania systemu. Zobaczmy jak z niego skutecznie korzystać.
Kiedy Windows 10 lub 8 nie działa jak należy, pomoże Menedżer zadań. Narzędzie powie, co spowalnia pracę komputera, i zatrzyma programy odmawiające posłuszeństwa. Oto najlepsze wskazówki.
Zemana AntiMalware możemy wykorzystać do przeprowadzenia porządków w komputerze. Z powodzeniem wyszuka i usunie szkodniki, na jakie możemy natknąć się, korzystając z internetu. Sprawdza się w przypadku oczyszczania przeglądarek internetowych, a skanowanie całego systemu operacyjnego zajmuje mu ledwie kilka minut.
Darmowy i działający nawet bez konieczności instalacji skaner antywirusowy ESET pozwalający przeskanować komputer i usunąć wykryte infekcje. Program wykrywa znane i dotąd niezidentyfikowane wirusy, robaki, trojany, zagrożenia szpiegujące, a także potencjalnie niebezpieczne i niepożądane aplikacje (PUP). Sprawdza również aplikacje uruchamiane razem z Windows.